• Masz dość TRĄDZIKU?

  • Masz dość TRĄDZIKU?

  • Masz dość TRĄDZIKU?

Jak działa Sebacia

Mechanizm działania leczenia trądziku Sebacia nazywa się „selektywną fototermolizą” i ten mechanizm jest stosowany w medycynie laserowej do wielu zabiegów. Zasadniczo konkretna długość fali lasera jest silnie absorbowana w pożądanej tkance docelowej.

Praktyczny przykład? Jeśli pada na Ciebie światło słoneczne za szklanym oknem i nosisz czarną sukienkę, zauważysz nagrzewanie się czarnej tkaniny. Ale jeśli dotkniesz szyby, pozostaje ona zimna (w temperaturze otoczenia). Czemu? Promienie słoneczne są silnie pochłaniane przez czarny kolor, a jednocześnie mogą łatwo przemieszczać się przez szybę bez wchłaniania (lub jej podgrzewania). Ta sama koncepcja jest stosowana przy laserowym usuwaniu włosów: czarne włosy na białej skórze -> światło lasera może nagrzewać i uszkadzać włosy, nie wywierając przy tym wpływu na skórę. Laserowe usuwanie włosów jest prawdopodobnie najczęstszą estetyczną procedurą laserową na świecie!

Pokryte złotem mikrocząstki Sebacia

Czy możemy zrobić to samo z naszym nadaktywnym gruczołem łojowym? Dr Rox Anderson przez wiele lat szukał odpowiedniego systemu laserowego; ale wyzwaniem jest to, że dla światła laserowego nasz gruczoł łojowy wygląda bardzo podobnie jak nasza skóra. Wyobraź sobie, że twoja suknia byłaby tak przejrzysta jak szklane okno, nie byłoby możliwe żadne specjalne ogrzewanie (lub w kategoriach naukowych „selektywna foto-termoliza”).

Musimy więc uczynić twój gruczoł łojowy widoczny dla powszechnie używanych i sprawdzonych medycznie systemów laserowych!

Pokryte złotem mikrocząstki Sebacia są zaprojektowane tak, aby pochłaniały światło powszechnie stosowanych systemów laserowych w dermatologii. Dodatkowo pochłaniają również światło widzialne i dlatego wyglądają na CZARNE (ponieważ nie odbijają, ale pochłaniają światło). Co więcej, są wystarczająco małe, aby wejść do porów i przejść wzdłuż pęcherzyka do gruczołów łojowych - dzięki specjalnemu masażowi. Pierwszym krokiem jest wmasowanie mikrocząstek Sebacia w skórę.

Następnie mikrocząstki usadawiają się wokół pęcherzyka, a także w gruczole łojowym i mogą być selektywnie ogrzewane przez światło lasera - drugi krok. Ciepło to spowoduje uszkodzenie gruczołu i zainicjuje reakcję gojenia się ran. Z czasem gruczoł łojowy kurczy się, a aktywność jest zmniejszona!

Systemy laserowe do zabiegów medycznych

Tak więc proces jest podobny do usuwania włosów przy pomocy lasera (lub naukowo: oparty na koncepcji „selektywnej fototermolizy”). Dlatego powiązane ryzyko lub skutki uboczne są dobrze znane, takie jak zaczerwienienie i obrzęk Skontaktuj się z lekarzem, aby uzyskać pełną listę możliwych działań niepożądanych. Istnieje wielu dobrze wyszkolonych specjalistów w zakresie obsługi tych systemów laserowych!

Za pomocą jednego kliknięcia pozwalasz nam ładować dane z serwerów zewnętrznych.
  1. „Leczenie trądziku w oparciu o selektywną fototermolizę porów z miejscowo dostarczanymi mikrocząsteczkami złota pochłaniającymi światło”
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4580730/
    http://www.bad.org.uk/shared/get-file.ashx?id=65&itemtype=document

Używamy plików cookie w celu pokazania różnych funkcji tej witryny, w celu uzyskania wglądu w zachowanie odwiedzających witrynę, w celu udostępniania wiadomości w mediach społecznościowych, a także w celu ulepszenia i spersonalizowania naszej oferty. Korzystając z tej witryny, akceptujesz wspomniane pliki cookie.