• Masz dość TRĄDZIKU?

  • Masz dość TRĄDZIKU?

  • Masz dość TRĄDZIKU?

Jak możemy zwalczyć trądzik?

Jak już powiedzieliśmy, chcielibyśmy zająć się wszystkimi trzema przyczynami zmian trądzikowych i odzyskać naszą gładką i piękną skórę.

Zatykanie porów (rogowacenie) można rozwiązać za pomocą kremów (leki miejscowe; zazwyczaj retinoidy) i metod fizycznych (np. Peelingi).

Wiele zabiegów na trądzik (właściwie wiele nowych metod w ciągu ostatnich 20 lat) walczy z bakteriami. Najbardziej znanym narzędziem przeciwko bakteriom są antybiotyki - można je aplikować na skórę (miejscowo) lub jako pigułki (ogólnoustrojowo). Antybiotyki odgrywają bardzo ważną rolę w medycynie. Niemniej jednak lekarze i pacjenci są zaniepokojeni opornością, ponieważ bakterie wiedzą, że nie wpływają na nie istniejące leki i możliwe działania niepożądane. Stąd istnieje tendencja w medycynie i społeczeństwie, aby ogólnie ograniczyć stosowanie antybiotyków, jeśli jest to wskazane. Oprócz antybiotyków można zastosować metody fizyczne i chemiczne w celu ograniczenia bakterii; takich jak laser i źródła światła, leki wrażliwe na światło i wiele innych podejść.

Leczenie gruczołów łojowych bez leków ogólnoustrojowych

Mówimy o nadaktywnym gruczole łojowym. Dermatolodzy i naukowcy na całym świecie zgadzają się, że gruczoł łojowy jest kluczem do udanej terapii trądziku. Podczas gdy bakterie i zatykanie odgrywają pewną rolę, zmniejszenie produkcji sebum wydaje się prowadzić do trwałych rezultatów. Tutaj opcje są znacznie mniejsze - istnieje jeden API (aktywny składnik farmaceutyczny), który skutecznie i udowodniony w wielu badaniach, zmniejsza aktywność gruczołów łojowych, a zatem leczy trądzik z wysokim wskaźnikiem sukcesu. Dla wielu dermatologów i pacjentów izotretynoina jest najważniejszym narzędziem do leczenia szczególnie ciężkich przypadków trądziku. Ale wiele towarzystw dermatologicznych zaleca stosowanie tego API tylko w ciężkich przypadkach trądziku - dlaczego? Niestety, leki zawierające izotretynoinę do leczenia trądziku wiążą się z pewnymi skutkami ubocznymi i ryzykiem, które mogą być nie do przyjęcia dla pacjentów i lekarzy.

Ponadto terapie hormonalne mogą również zmniejszać aktywność gruczołów łojowych, takich jak niektóre środki antykoncepcyjne. Chociaż jest to terapia również dla kobiet, nie wszyscy pacjenci są do tego odpowiedni; a niektórzy mogą zdecydować o uniknięciu terapii hormonalnej.

Jeśli kluczem jest gruczoł łojowy - jakie jest alternatywne rozwiązanie terapii lekowej?

Mikrocząstki Sebacia zostały opracowane w celu zmniejszenia aktywności gruczołów łojowych poprzez działanie miejscowe i fizyczne, ponieważ wytwarzają one selektywne ogrzewanie w gruczole łojowym. Tak więc terapia trądziku Sebacia nie opiera się na działaniu farmaceutycznym. Dlatego leczenie trądziku Sebacia jest sprawdzoną i certyfikowaną alternatywą!

Więc, jak działa terapia trądzikowa Sebacia?

  1. „Leczenie trądziku w oparciu o selektywną fototermolizę porów z miejscowo dostarczanymi mikrocząsteczkami złota pochłaniającymi światło”
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4580730/
    http://www.bad.org.uk/shared/get-file.ashx?id=65&itemtype=document

Używamy plików cookie w celu pokazania różnych funkcji tej witryny, w celu uzyskania wglądu w zachowanie odwiedzających witrynę, w celu udostępniania wiadomości w mediach społecznościowych, a także w celu ulepszenia i spersonalizowania naszej oferty. Korzystając z tej witryny, akceptujesz wspomniane pliki cookie.