• Masz dość TRĄDZIKU?

 • Masz dość TRĄDZIKU?

 • Masz dość TRĄDZIKU?

Przyczyny trądziku

W wielu przypadkach pacjent z trądzikiem doświadcza zmiany równowagi hormonalnej, co powoduje zwiększoną aktywność gruczołów łojowych. Skutkiem tego jest trądzik, który często obserwuje się u osób w wieku dojrzewania; ale również wiele osób dorosłych cierpi na trądzik.

To, co widzimy, co nas niepokoi i co może powodować trwałe blizny, to zmiany trądzikowe lub przebarwienia. Jakie są ich przyczyny?

 • Nadczynne gruczoły łojowe
  U pacjentów z trądzikiem gruczoły łojowe wytwarzają zbyt dużo sebum (oleju). Łój utrzymuje gładkość mieszków włosowych i skóry; ale jeśli gruczoł łojowy jest nadaktywny, powiększa się i wytwarza zdecydowanie za dużo sebum.
 • Rogowacenie skóry
  Na poziomie mikro martwe komórki naskórka i sebum powodują zatykanie naszych porów. W tych porach mieszka pęcherzyk (włosy) i przylega do niego gruczoł - tak zwany „gruczoł łojowy”, który wytwarza sebum. Kiedy pory są zatkane, sebum nie może opuścić porów, a bakterie mogą rosnąć w tym „szczelnym” środowisku.
 • Rozmnażanie się bakterii
  Bakterie żyją w spokojnej symbiozie na całym ciele i w naszym ciele (szczególnie w układzie pokarmowym). Ale jeśli równowaga wymyka się spod kontroli i rośnie powyżej zdrowego poziomu, tak jak w przypadku tak zwanych bakterii p-acne – to nie jest to dobre. W zatkanych porach bakterie i sebum mogą powodować stany zapalne i powiększone zmiany.

Teraz kombinacja trzech powyższych przyczyn - zatkanych porów z dużą ilością bakterii i sebum w środku - powoduje zmiany trądzikowe. W zależności od tego, jak poważne są zmiany trądzikowe, może powodować trwałe blizny - w każdym razie dramatycznie wpływa na twoje życie! Zmiany trądzikowe mogą powodować znaczny dyskomfort, a pojawienie się zmian trądzikowych obniża naszą samoocenę.

Oczywiście potrzebujemy rozwiązania, które zwalczy wszystkie trzy przyczyny!

 1. „Leczenie trądziku w oparciu o selektywną fototermolizę porów z miejscowo dostarczanymi mikrocząsteczkami złota pochłaniającymi światło”
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4580730/
  http://www.bad.org.uk/shared/get-file.ashx?id=65&itemtype=document

Używamy plików cookie w celu pokazania różnych funkcji tej witryny, w celu uzyskania wglądu w zachowanie odwiedzających witrynę, w celu udostępniania wiadomości w mediach społecznościowych, a także w celu ulepszenia i spersonalizowania naszej oferty. Korzystając z tej witryny, akceptujesz wspomniane pliki cookie.