• Masz dość TRĄDZIKU?

 • Masz dość TRĄDZIKU?

 • Masz dość TRĄDZIKU?

Zadawane pytania

 • Wybór pacjenta

  Czy jestem właściwym pacjentem do terapii SEBACIA?

  Zabieg SEBACIA JEST wskazany w przypadku trądziku. Umów się na wiZytę w gabinecie który wykonuje zabieg SEBACIA. Specjalista dokona oceny klinicznej i ustali, czy leczenie jest odpowiednie dla Ciebie.

  Mój trądzik nie jest teraz w stanie zapalnym, ale często powraca - czy jestem dobrym kandydatem?

  Tak! Leczenie trądziku zabiegiem SEBACIA polega na zmniejszeniu gruczołów łojowych, które wytwarzają sebum i odgrywają rolę w tworzeniu nowych zmian trądzikowych. Skontaktuj się z gabinetem, aby ustalić, czy zabieg SEBACIA jest odpowiedni dla Ciebie

  Czy osoby dorosłe mogą mieć także trądzik?

  Tak, osoby dorosłe mogą również cierpieć na trądzik, ale są też inne schorzenia skóry, które mogą wyglądać podobnie. Skontaktuj się z gabinetem, , aby umówić się na konsultację, aby mógł postawić diagnozę i zalecić leczenie odpowiednie dla Ciebie.

  Jaki jest koszt zabiegu SEBACIA?

  Koszt zabiegu SEBACIA może się różnić w zależności od lokalizacji. KLIKNIJ TUTAJ, aby znaleźć gabinet w pobliżu.

 • Product SEBACIA i Leczenie

  Czego powinienem się spodziewać podczas zabiegU SEBACIA?

  Wizyta potrwa około 30-45 minut i zostanie wykonane przez wykwalifikowaną osobę. Procedura obejmuje następujące kroki:

  • dokładne oczyszczenie twarzy
  • wmasowanie mikrocząsteczek SEBACIA
  • oczyszczenie powierzchni twarzy z resztek substancji
  • schłodzenie skóry
  • zastosowanie lasera

  Jak długi jest czas pomiędzy kolejnymi wizytami podczas terapii SEBACIA?

  Zaleca się trzy wizyty w odstępie jednego tygodnia. Odpowiada to 3 wizytom w ciągu dwóch tygodni. Wizyta pierwsza, po 1 tygodniu druga oraz po 2 tygodniach trzecia.

  Moje trzecia wizyta koliduje z moimi planami (np. podróż). Czy mogę mieć kolejną wizytę w odstępie dłuższym niż 1 tydzień?

  Skonsultuj się z gabinetem, aby ustalić najlepszy harmonogram Twoich wizyt.

  Jakie produkty do skóry należy stosować między sesjami leczenia trądziku Sebacia?

  Skonsultuj się z gabinetem, aby dowiedzieć się, jakie produkty mogą być idealne dla twojego stanu. Ogólnie zaleca się kontynuowanie codziennego schematu zdrowia skóry, który może obejmować środek czyszczący, nawilżający i krem przeciwsłoneczny.

  Dlaczego mikrocząsteczki złota są czarne (a nie złote)?

  Kolor, który dostrzega nasze oko, wynika ze światła odbijanego przez powierzchnię. Biel jest postrzegana, gdy całe światło jest odbijane, a czerń jest postrzegana, gdy nie jest odbijane. Mikrocząstki SEBACIA są zaprojektowane tak, aby były bardzo skuteczne w pochłanianiu (nie odbijaniu) światła i przekształcaniu go w ciepło. Roztwór mikrocząstek wydaje się czarny, ponieważ większość światła jest absorbowana, a bardzo mało światła jest odbijana. Mikrocząsteczki SEBACIA są w rzeczywistości wykonane z prawdziwego złota elementarnego, ale ich rozmiar i kształt powodują, że roztwór absorbuje światło i wydaje się czarny.

  Czy mikrocząstki SEBACIA pozostaną w mojej skórze?

  Nie. Badania przedkliniczne wykazały, że mikrocząsteczki SEBACIA nie są wykrywalne w skórze po około 4 tygodniach.

  Terapia trądziku zabiegiem SEBACIA wydaje się droższa niż inne. Dlaczego powinienem wybrać leczenie trądziku Sebacia?

  Zabieg Sebacia jest selektywny i zlokalizowany na skórze. Terapia SEBACIA nie wymaga codziennego stosowania miejscowych preparatów (maści, żeli), ani nie wymaga codziennej terapii doustnej. Badania wykazały, że mikrocząstki SEBACIA są bezpieczne i dobrze tolerowane. Brak jest obostrzeń dotyczących bezpieczeństwa (np. obowiązkowe stosowanie środków antykoncepcyjnych) związanych z leczeniem trądziku. Należy dokładnie przestudiować, jak działają alternatywne metody leczenia, jakie są całkowite koszty i jakie może być związane z tym ryzyko. Ostatecznie musisz zdecydować wraz ze specjalistą, jakie leczenie jest dla Ciebie najlepsze.

 • Wyniki leczenia

  Czy sprawdzono efekty terapii trądziku SSEBACIA?

  Tak. Zostały przeprowadzone kontrolowane badanie kliniczne w celu wykazania bezpieczeństwa i skuteczności leczenia SEBACIA. Na podstawie tych badań władze europejskie przyznały medyczny certyfikat CE i zadeklarowały mikrocząsteczki SEBACIA jako urządzenie do leczenia trądziku pospolitego twarzy. Ponadto FDA w Stanach Zjednoczonych wydała zgodę na to, że terapia SEBACIA może być stosowana na rynku USA.

  Ponadto Sebacia prowadzi badanie kliniczne, łącząc schemat preterapii wstępnej (która zapewnia lepszy dostęp do porów i gruczołów) z terapią SEBACIA oraz lekami przeciwtrądzikowymi w razie potrzeby. Aktualne dane pokazują średnią poprawę o około 65% po 3 miesiącach, 74% poprawę po 6 miesiącach i 85% poprawę po 12 miesiącach (56% wolnych od leków przeciwtrądzikowych, 30% stosowanych miejscowo i 14% stosowanych ogólnoustrojowo przez 12 miesięcy).

  Jak długo trwają efekty?

  Aktualne dane z badania klinicznego pokazują średnią poprawę o około 65% po 3 miesiącach, 74% poprawę po 6 miesiącach, 85% poprawę po 12 miesiącach i 92% poprawę po 24 miesiącach (!!!) (56% bez leków przeciwtrądzikowych, 30% stosowało leki miejscowe, a 14% stosowało leki doustne przez 12 miesięcy).

  Poprawa opisuje procentowe zmniejszenie liczby zapalnych zmian trądzikowych.

  Czy mogę powtórzyć terapię SEBACIA?

  SEBACIA zaleca, aby powtarzane zabiegi odbywały się nie wcześniej niż 30 dni po ostatniej zakończonej terapii , aby umożliwić usunięcie wszelkich resztkowych mikrocząsteczek SEBACIA i umożliwić prawidłowe procesy odbudowy skóry. Ocena kliniczna powinna pomóc w podjęciu decyzji o ponownej terapii.

  Kiedy mam się spodziewać efektów terapii terapii trądziku SEBACIA?

  W badaniach klinicznych pacjenci zauważyli poprawę trądziku około 10 tygodni po ostatnim zabiegu.

 • Bezpieczeństwo

  Jakie jest ryzyko terapii SEBACIA?

  Oczekuje się, że terapia może spowodować tymczasowe działania niepożądane, które powinny ustąpić w ciągu 30 dni. Te działania mogą obejmować :

  • Łagodne do umiarkowanego zaczerwienienie, obrzęk lub zasinienie
  • Bolesność, dyskomfort lub łagodny do umiarkowanego ból.
  • Wysięk (przeźroczysty płyn), krwawienie, strupy
  • Suchość skóry lub swędzenie
  • Nasilenie trądziku
  • Tymczasowa utrata włosów w leczonym obszarze
  • Reakcja w miejscu leczenia, taka jak: ból lub dyskomfort, pieczenie lub kłucie, wysypka skórna lub pokrzywka

  Inne mniej prawdopodobne działania niepożądane, które mogą wystąpić podczas leczenia, w szczególności w wyniku leczenia laserowego, obejmują:

  • Zmiany zabarwienia skóry (rozjaśnianie lub ściemnianie)
  • Trwała utrata włosów w leczonym obszarze
  • Powierzchowne erozje skóry (utrata zewnętrznej warstwy skóry) w leczonym obszarze
  • Kruszenie i (rzadko) tworzenie się pęcherzy, które zwykle ustępuje w ciągu 48-72 godzin
  • Zwiększony wzrost włosów w obszarze poddawanym zabiegowi i wokół leczonego obszaru, szczególnie w obszarach szczęki, szyi i bokobrody

  Skontaktuj się ze swoim gabinetem, aby omówić poszczególne przypadki. Te działania niepożądane są typowe dla leczenia za pomocą odpowiedniego systemu laserowego Sebacia. Dlatego Twój gabinet może udzielić Ci wskazówek dotyczących twojego indywidualnego profilu ryzyka.

  Czy są jakieś ogólnoustrojowe skutki uboczne terapii trądziku SEBACIA?

  Nie. Testy przedkliniczne nie wykryły ogólnoustrojowu mikrocząstek SEBACIA. W badaniach klinicznych dotyczących bezpieczeństwa mikrocząsteczek SEBACIA nie stwierdzono ogólnoustrojowych działań niepożądanych związanych z terpiąn SEBACIA

  Procedura obejmuje laser do usuwania włosów. Czy istnieje ryzyko utraty włosów na twarzy?

  Do tej pory zgłaszano tylko przejściowe (tymczasowe) wypadanie włosów po zabiegach trądziku Sebacia.

  Czy procedura boli?

  Tolerancja bólu dla każdego jest inna, ale większość pacjentów opisuje to uczucie jako małe ukłucia szpilki lub małe gumowe uciski na skórę. Średni wynik bólu zgłaszany przez pacjentów wynosi od 3 do 4 w skali od 0 do 10, przy czym 10 jest najgorszym. W razie potrzeby Twój gabinet zaleci bezpieczne sposoby zwiększenia komfortu.

  Jaki jest czas rekowalescencji?

  Po zabiegu skóra może wydawać się nieco czerwona. Trwa to od kilku godzin do jednego lub dwóch dni. Pacjenci mogą wrócić do pracy natychmiast po zabiegu.

 • Inne terapie przeciwtrądzikowe

  Czym różni się leczenie trądziku Sebacia od leczenia intensywnym światłem pulsacyjnym (IPL, światło szerokopasmowe) lub laserowym (światło wąskopasmowe)?

  W przeciwieństwie do źródeł światła, które ogólnie ogrzewają skórę, mikrocząstki Sebacia są wskazane do gruczołów łojowych związanych z trądzikiem. W badaniach klinicznych wykazano, że to selektywne podejście termiczne zmniejsza zmiany trądzikowe.

  Próbowałem IPL i laseroterapii trądziku, ale to nie działało? Dlaczego leczenie trądziku Sebacia ma być inne?

  Dzięki lokalizacji mikrocząstek Sebacia w gruczołach łojowych terapia Sebacia zapewnia ogrzewanie gruczołów łojowych w przeciwieństwie do tamtych terapii.

  Czy mogę łączyć inne terapie z leczeniem trądziku Sebacia?

  Tak, terapię Sebacia, można łączyć z innymi terapiami lub metodami leczenie trądziku. Ale nie wszystkie są odpowiednie do łączenia z laserem. Twój gabinet dobierze terapię dla Ciebie indywidualnie.

Za pomocą jednego kliknięcia pozwalasz nam ładować dane z serwerów zewnętrznych.

Używamy plików cookie w celu pokazania różnych funkcji tej witryny, w celu uzyskania wglądu w zachowanie odwiedzających witrynę, w celu udostępniania wiadomości w mediach społecznościowych, a także w celu ulepszenia i spersonalizowania naszej oferty. Korzystając z tej witryny, akceptujesz wspomniane pliki cookie.